fbpx

Dijital Reklam Yönetimi

Performans pazarlaması; pazarlama çalışmalarında alınan kilit sonuçlardan olan KPI’ların en üst düzeye ulaşması çalışmayı gerektirir. Dönüşüm yaratan ve performansa dayalı reklamlarda kilit nokta sonuç odaklı olunması, bu sonuçların her zaman en uygun fiyata göre optimize edilmesi öne çıkar.

Performans Pazarlaması Nedir?

Performans pazarlaması; markanın reklam bütçesi harcamalarını optimize ederek, dönüşüm oranlarının artırılmasını hedefler. Biraz daha açacak olursak; kullanıcılarla etkileşim kurarak, form dönüşümlerini artırarak, alışveriş dönüşümleri sağlayarak ya da sadece mail elde etme amacını güderek yapılan pazarlama faaliyetlerinin daha uygun bütçe ile daha etkili yapılmasını amaçlayan süreçler bütünüdür. Performans pazarlaması süreçlerinde temel amaç verimliliğin artması, farklı yöntemlerin tek bir amaç için kullanılması yatar.

Arama Motoru Reklamları

Arama motoru reklamları, markaların tanıtmak istediği ürünleri ile ilgili belirlenen anahtar kelimelerin arama sonuçlarında ilk sırada çıkmasını sağlayan reklam modelidir. Arama motorlarında ilk sayfada çıkmak potansiyel müşterilere daha kolay ulaşmaya ve bilinirliği artırmayı sağlar. Tüketicinin aradığı anahtar kelimeler baz alınarak reklam verildiği için doğru hedef kitle ile iletişime geçilmesini sağlar. Arama motoru reklamları, hizmet almak isteyen kullanıcıya ulaşmanın en etkili yöntemlerinden biridir.

Görüntülü Reklamlar

Reklamlarınızın web siteleri, uygulamalar ve videolarda yer almasına ‘Görüntülü Reklam Ağı’ denir. Anahtar kelime, yerleşim, ilgi alanı kitle, konu ve demografik bilgiler hedeflenerek görüntülü reklam kampanyaları oluşturulur. Kısacası görüntülü reklam modeliyle işletmeler internet üzerinden işleri ile alakalı tüm kitlelere ulaşabilir. Web sitenize trafiğini arttırmak, yeni müşteriler kazanmak ve ziyaretçileriniz ile etkileşim kurmak için etkili bir modeldir.

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara yeniden hedefleme yöntemiyle diğer sayfalarda gezerken görüntülü reklam modeli ile tekrar karşısına çıkabilirsiniz. Bu reklam modeliyle daha fazla ürün satışı gerçekleştirebilir, müşterileriniz ilgisini çekebilir ve marka bilinirliğinizin artmasını sağlarsanız.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya mecralarında yapılan reklam türüdür. Günümüzde sosyal medya reklamlarını kurumsal firmalardan butik firmalara kadar sektör fark etmeksizin neredeyse herkes kullanmaktadır. Doğru hedeflemelerle kullanıcılara ürün veya hizmetinizi tanıtabilir, siteniz veya uygulamanıza yönlendirerek alışveriş yapmasını  sağlayabilirsiniz. Sosyal medya reklamlarında Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube ve bir çok platform kullanılabilir. 

Uzman Ekip

ONDİ; dijital reklam ve pazarlama konusunda oldukça deneyimli kişilerden oluşan bir ajanstır.

Markanıza Özel Hizmet

Reklam çalışmalarını sektör, hedef kitle ve marka için özelleştiririz. En uygun kitleleri, sizin için buluruz.

Güçlü İş Ortakları

ONDİ; analiz ve optimizasyon konusunda güçlü araçlar kullanır. Güçlü iş ortaklarıyla yol alır.

Birlikte Başarıyoruz

Başarı Hikayeleri

OKFİS Başarı Hikayesi

Ağustos 2020 – Ocak 2021 tarihleri arasında, dönüşüm oranlarını %120 artırırken dönüşüm maliyetlerini %75 oranında azalttık.

RABİACA Başarı Hikayesi

Yürüttüğümüz çalışmalar sayesinde reklamlardan elde edilen satışların sayısını %120 oranında artırdık.

Dermokozmetik ürün satışı yapan internet sitesi sağlıksepeti reklamlarından dönüşüm başına maliyeti %50 oranında azalttık.

Ücretsiz Toplantı

Dijital Reklam Yönetimi Teklifi

Bizimle iletişime geçin, reklam profesyonelleri tarafından ücretsiz analiz ve yol haritanızı alın. Performans pazarlaması danışmanlığı için yandaki butona tıklayın.